Вивчай німецьку у своєму місті!

Міста учасники проекту:
Готуємо українське - вчимо німецьку

Готуємо українське - вчимо німецьку

Готуємо українське - вчимо німецьку

Вчите німецьку? Любите готувати? Можна поєднати приємне з корисним!

Метою проекту „Готуємо українське – вчимо німецьку“ є підвищення мотивації до вивчення німецької мови в поєднанні з вдосконаленням Вашого кухарського мистецтва. В проекті можуть брати участь не лише слухачі курсів з мережі Центрів німецької мови, але також усі бажаючі, які вчать німецьку і люблять українські страви.

Приєднуйтеся до нашого проекту! І навіть якщо Ваша улюблена страва уже є на нашій інтерактивній карті, це не привід для розчарувань! Адже приготування та інґредієнти можуть різнитися в залежності від конкретного регіону.

Надсилайте Ваші відео (тривалістю 5-10 хвилин) з Вашими коментарями процесу приготування та детальним рецептом німецькою мовою на адресу Центру німецької мови у місті Дніпро dnipro@slz.org.ua, або ж безпосередньо на електронну адресу керівника Центру німецької мови: пані Ірина Яременко, iaremenko.irina@gmail.com.

Будемо раді Вашій участі у нашому проекті і бажаємо Вам успіхів!

Вінницькі крученики

Круче́ники, або завива́нці — українська смажена страва, переважно з овочів (рідше з крупів, грибів тощо), туго обгорнених тонким шаром м'яса або риби. Тоненькі шматочки відбитого м'яса з начинкою з грибів, відварених круп, капусти, цибулі чи сиру, скручені в трубочку та скріплені за допомогою нитки чи дерев'яної шпажки, обсмажені на смальці чи вершковому маслі, потім тушковані в соусі. Готується у фаршированому або шпигованому вигляді.

Львівський медовий пиріг

Медівник – це смак дитинства. Це пиріг, який печеться на основі меду та борошна. Майже кожна господиня пекла його до Нового року, Різдва, Великодня. Його аромат заповнював усю домівку запахом спецій та медової випічки. Він не тільки смачний, його легко приготувати та й інгредієнти завжди є під рукою.

Український борщ з Миколаєва

Борщ є традиційною українською стравою зі столового буряку, що виступає не лише у ролі першої чи проміжної, а, насамперед, у ролі основної страви. Справжній борщ мусить містити таку кількість овочів, щоб у ньому могла стояти столова ложка.  

Одеса готує сирники

Сирники – це українська страва, котру готують з сиру, яєць, цукру та борошна. Інгредієнти ретельно перемішуються, формуються  млинці та обсмажуються. Сирники подаються до столу переважно до сніданку. Додають мед, сметану, варення.

Миколаїв готує печеню в горщиках

Страви у горщиках не лише смачні, а й надзвичайно корисні. Їжа, приготована у такий спосіб, зберігає усі поживні речовини. Готувати можна без масла, що дуже важливо для тих, хто дотримується дієти. Найпопулярнішою стравою, яку готують у горщиках, залишається печеня. Це м'ясо (рідше риба і гриби), запечене з овочами.

Запорізькі налисники

Нали́сники — традиційна страва української кухні, тонкі млинці, в які загортають начинку з сиру. Млинці для налисників виготовляють з прісного яєчного рідкого тіста на гарячій пательні. Налисники зазвичай начиняють домашнім сиром, варенням, грибами, м'ясом, ягодами, родзинками тощо. Подають зі сметаною чи закусками.

Одеські деруни

Деруни – це українська страва з картоплі. Для приготування цієї страви окрім картоплі необхідні такі компоненти, як цибуля, рослинна олія, борошно, яйця, сіль.  Овочева маса обсмажується на пательні. Може бути як основною стравою, так і гарніром. Страву їдять до сніданку, обіду та на вечерю. Традиційно додають сметану.

Рецепт вареників з вишнями від дніпрян

Вареники — одна з найпоширеніших страв з вареного тіста з начинкою, яку обирають турботливі бабусі, щоб нагодувати свою сім’ю та всіх можливих гостей. Вона достатньо легка у приготуванні, смачна, тому завжди є шанс з’їсти більше, ніж Ви розраховували (будьте обачні!). Нею можна здивувати всіх знайомих та друзів за святковим та щоденним столом, варіюючи склад начинки!

Одеські галушки

Галушки — це швидка і легка у приготуванні страва з вареного тіста з додаванням картоплі. Основними інгредієнтами є борошно, картопля, яйця. Тісто нарізають у формі квадратів і варять до готовності. Перед тим як подати до столу, галушки обсмажують на сковороді з розігрітим маслом і подають зі сметаною.

Одеса готує Кутю

Кутя́ — відварені у воді зерна пшениці з медом, горіхами, маком та родзинками – ці інгредієнти символізують надію, успіх і щастя. В Україні ця страва існує з язичницьких часів. Сьогодні Кутя – це традиційна страва на Новий рік та Різдво.

Дніпро - Гречаний суп з грибами

Гречаний суп з грибами – традиційна страва української кухні. Гречка відома кожному українцю з дитинства. Гречаний суп з грибами можна просто і швидко приготувати, і він неймовірно смачний.

Кропивницький - Млинці

Перші згадки про млинці з’являються у 8 столітті. Вони належать до найдавніших страв. У слов’янській культурі млинці символізують сонце, яке сходить. З давніх часів в Україні існує традиція прощання із зимою наприкінці лютого або на початку березня. Тиждень, який прийнято вважати підготовкою до посту, що розпочинається відразу після нього, називається Масляна. Українські млинці мають різні начинки: м’який сир, мак, м’ясо, філе судака та інші.

Дніпро - Банош

Банyш або банош – страва, приготовлена із кукурудзяного борошна, сметани, коров´ячого масла, заправлена шкварками, грибами та бринзою тощо. Поширена в Kарпатському регіоні України.

Слово бануш, банош, балмуш походить від рум. balmos, balmus, що в свою чергу запозичене через болг. балмуш з тур. bulamac („борошняна каша для дітей“), утвореного від bulmak („перемішувати“).

Одеса - Одеський вітрильник

Коли у одеситів немає часу на хитромудре готування, вони створюють дуже смачну вечерю зі звичайних і простих продуктів: картоплі та бекону. Зустрічаємо апетитний Одеський вітрильник.

Одеса - Форшмак

Форшмак - традиційна одеська закуска, дуже ситна і смачна. Форшмак використовують як намазки на хліб. Також ним наповнюють тарталетки.

Одеса - Сирники

Сирники - страва української, білоруської, російської та молдавської кухонь у вигляді оладок, смажених коржиків із сиру, змішаного з борошном і яйцями. Зазвичай сирники смажать на олії. Для одеських сирників типово додавати в сир родзинки та подрібнену курагу.